Переклад

Ukrainian Azerbaijani Chinese (Simplified) English Russian Spanish

ЛічильникЯндекс.Метрика

Погода

Виступ на міжнародних змаганнях SIFE 2012 PDF Друк E-mail
     SIFE - це міжнародна організація, яка об’єднує студентів, викладачів та представників бізнесу в 39 країнах світу. На сьогоднішній день SIFE охоплює понад 57 тисяч студентів з понад півтори тисячі університетів світу. Цьогоріч відбувся ребрендинг організації, відтепер SIFE став Enactus (Entrepreneurial - Action - Us). Тож і сам кубок змінив назву на Enactus World Cup 2012.

      Суть програми SIFE полягає у тому, щоб об’єднати студентів, викладачів та представників бізнесу для того, аби реалізувати набуті у вишах знання для навчання будь-яких груп населення в своєму місті, селищі чи регіоні принципам ринкової економіки, навичкам особистого успіху та підприємництва, фінансовій грамотності тощо. Студенти самостійно обирають цільові аудиторії, методи роботи, кількість проектів, їх тривалість та масштаби. Головне, вони повинні розуміти, яким чином проекти мають бути реалізовані та які результати принесуть. Крім того, якщо для проекту необхідні кошти, студенти мають вміти їх знайти, залучивши спонсорів або заробивши гроші в процесі комерційної діяльності.       У країнах, де існує програма SIFE (на сьогоднішній день це 39 країн), в кінці академічного року відбуваються Національні змаганнями SIFE. Під час змагань команди презентують результати своїх освітніх проектів перед суддями, в ролі яких виступають представники бізнесу. Судді оцінюють проекти і визначають найкращу команду, яка досягла найбільшого позитивного впливу на покращення якості життя та життєвого рівня суспільства. Ця команда отримує звання Національного чемпіона SIFE та здобуває право представити свою країну на Всесвітньому кубку SIFE.
     Нагадаємо, що у сезоні 2010-2011 рр. команда SIFE ВНТУ(надалі Enactus ВНТУ) здобула перемогу в Україні і представляла її честь на Всесвітньому кубку SIFE у Малайзії, де здобула кубок за зайняте 3 місце у групі.
     28 травня в готелі "Прем'єр Палац" відбулись щорічні Національні змагання Enactus Україна, генеральними партнерами яких виступили компанії Ernst & Young та САН ІнБев Україна.
     13 студентських команд Enactus з Києва, Львова, Вінниці, Хмельницького, Харкова, Донецька, Одеси та Миколаєва змагались між собою, презентуючи виконані ними протягом року проекти. Членами журі виступили експерти - понад 70 представників великих міжнародних та українських компаній. Їхнім непростим завданням було визначити команду-переможця, яка досягнула найбільшого позитивного впливу на суспільство через свої економічні, екологічні та соціальні проекти.
     За рішенням суддів Національним переможцем Enactus Україна 2012 вдруге поспіль стала команда Enactus Вінницького національного технічного університету, яка разом з чемпіонським кубком отримала символічний квиток на Всесвітній кубок Enactus у Вашингтоні за підтримки компанії Carlsberg Ukraine. Усе це завдяки 4 представленим проектам, кожен із яких був направлений на конкретні цільові аудиторії – зокрема, для людей з низьким рівнем заробітної плати, для пенсіонерів, для дітей та для підприємств, де члени команди ВНТУ впроваджували нові технологічні рішення, за що і отримала спеціальну нагороду від компанії life:). І кожен із цих проектів має реальні позитивні результати 
     Подорож до США команди Enactus ВНТУ була профінансована центральним офісом Enactus Україна та міською владою - нашим шановним міським головою В.Б.Гройсманом. Завдяки такій потужній підтримці вінницькі політехівці змогли не лише гідно представити Україну на Всесвітньому кубку, а й насолодитися перебуванням у Нью Йорку та Вашингтоні сповна. Усі члени команди змогли ознайомитися з культурою жителів, побачити історичні пам’ятки, отримати незабутні враження від перебування у двох з найбільш захоплюючих мегаполісів США. 
Змагання відбувались з 30 вересня по 2 жовтня у Вашингтоні, для чемпіонів всіх 39 країн.
      У перший день змагань відбувся традиційний Ярмарок культур: усі учасники представляли культуру своїх країн-вдягнені у національні костюми, танцювали народні танці, співали пісні, обмінювались сувенірами. Це було грандіозне захоплююче дійство! 
Вперше в історії проведення Всесвітніх кубків на відкритті відбувся живий виступ всесвітньо відомої зірки - K'naan, який заспівав свій хіт 'Wave Your Flag.
Команда Вінницького національного технічного університету не лише гордо підняла прапор України під час урочистої церемонії відкриття, а й захопила усіх глядачів майстерним виконанням гопака.     Наступного дня шляхом жеребкування українська команда опинилась у одній лізі із чемпіонами Тунісу, Польщі, Індії та Сенегалу. Вікторія Зайкова, Олексій Михалевич, Сергій Августинов, Станіслав Неснов, Анна Михальчук під кураторством Миколи Небави у визначений регламентом час презентували свої проекти членам журі, до складу якого увійшли близько 40 представників найвідоміших бізнес-структур. Далі були запитання-відповіді. При чому, і презентація, і спілкування із членами журі проходили виключно англійською мовою. Після вдалого виступу вінничан журі прийняло рішення присвоїти команді нашого політеху 4 місце у лізі. Втім, найкращим результатом, як вважають самі студенти, стала презентація на міжнародному рівні не лише Вінниці, а й України в цілому.
     У останній день змагань відбулися півфінальний та фінальний раунди змагань. Перемогу у фіналі здобула команда Enactus USA. Хоча команда ВНТУ не брала участі у раундах заключного дня змагань, усі її учасники змогли почерпнути безцінного досвіду у команд-фіналістів, а також познайомитись з багатьма учасниками Всесвітнього кубку 2012 (студентами, кураторами, членами журі) з різних країн світу. Після вручення кубка команді-переможцю, усі причетні до Enactus World Cup 2012 відсвяткували закриття змагань та відкриття нового сезону 2012-2013 рр на вечірці в одному з найкращих нічних клубів Вашингтону.
      Якщо підсумувати враження від поїздки, то у всіх членів команди ВНТУ вони незабутні, адже вони прекрасно представили Україну на цьогорічному Всесвітньому кубку, познайомились з багатьма цікавими людьми, здобули безцінний досвід, а також побачили багато нового та захоплюючого у США. Пісця цього з гордістю повернулись у Вінницю. 
     Команда висловлює свою подяку міській владі, адже костюми, проживання, харчування, сувенірну продукцію для понад 3500 чоловік, друк та розробку брошур (а це понад 300 екземплярів формату А4) та виготовлення відео презентації – усе це фінансував міський бюджет. 
Команда Enactus ВНТУ зараз знову порине у роботу, адже сезон 2012-2013 рр уже розпочався.

     Ми бажаємо команді нових звершень у наступному конкурсному році SIFE та безцінних знань.
                                                                                                                                   Автор статті: Франчук Катерина
                                                                                                                          
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma