15.02.2011 European business association PDF Друк E-mail

У вівторок, 15 лютого, SIFE Україна та Європейська бізнес-асоціація (EBA) провели спільний захід, що об'єднав близько 30 представників бізнесу та студентів з п'яти команд SIFE.

В рамках проекту Best Business Ideas Competition студенти SIFE з Києва, Львова, Харкова та Вінниці презентували свої проектні ідеї в економічній, екологічній та соціальній сферах, які будуть впроваджені до травня 2011 року. Всі проекти націлені на покращення якості життя та життєвих стандартів різних груп населення з певними потребами.

Команда Вінницького національного технічного університету успішно представила свій проект «Супер-сервіс», про який розповімо нижче.

Команда «Бізнес-імпульс» дізналася про гостру проблему жителів Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області, яка полягає у неможливості отримання низки послуг, а саме послуг перукарні, хімчистки та сервісно-інформаційних комп`ютерних послуг у селах, що об’єднані цією селищною радою. Так, понад 6 тисяч людей мають незручності та їздять до районного центру (за 12 км, а інколи до обласного центру – за 40 км) для отримання даних послуг, що потребує систематичного витрачання коштів на транспорт та додаткових фізичних зусиль. Отже, об’єктом даного проекту команда вирішила обрати місцевих жителів села Северинівка та задовольнити їх існуючу потребу шляхом створення центру соціально-побутового обслуговування населення у цьому селі  для отримання місцевими жителями бажаних послуг.

За формою власності даний центр належатиме до обслуговуючого кооперативу, членами та засновниками якого передбачаються підібрані нами безробітні з потрібними професійними навичками та досвідом роботи і особи з обмеженими фізичними можливостями. Таким чином, вирішується ще одна важлива проблема - люди з обмеженими  фізичними можливостями та місцеві жителі, що відносяться до соціально незахищених верств населення, будуть працевлаштовані та отримуватимуть прибуток від власної діяльності.

В процесі реалізації даного проекту командою запланована тісна співпраця із членами обслуговуючого кооперативу, а саме проведення бесід та навчання їх основам ведення бізнесу та ефективній комунікації з клієнтами. З отриманими знаннями члени кооперативу зможуть самостійно вести свій бізнес та отриманий дохід спрямовувати на розширення власної справи, а також знати, як зацікавити ще більше клієнтів і зробити їх максимально задоволеними обслуговуванням.

1)    Відкриття обслуговуючого кооперативу.

2)   Косметичний ремонт приміщень будівлі та комунальні послуги.

3)   Закупка та встановлення устаткування і необхідного обладнання для надання послуг.

4)   Надання необхідних знань членам кооперативу для успішного ведення бізнесу.

5)   Початок роботи центру соціально побутового обслуговування населення з наданням таких послуг:

1.     перукарня;

2.     інтернет-центр;

3.     хімчистка.

Партнерами команди є орган місцевого самоврядування, а саме: Северинівська сільська рада, який надає незайняту будівлю, що належить йому, в оренду під функціонування кооперативу та несе організаційну та правову підтримку, а також Вінницька обласна громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку», яка здійснює навчально-методичну підтримку.

Зазначимо, що представники бізнесу, що представляли різні українські та міжнародні компанії, заслуховували  кожну з презентацій, ставили критичні запитання, а також давали поради із вдосконалення проектів для досягнення ще більшого позитивного впливу на суспільство.

Команду «Бізнес-імпульс» було відзначено дипломом «За найкращу проектну ідею».