Переклад

Ukrainian Azerbaijani Chinese (Simplified) English Russian Spanish

ЛічильникЯндекс.Метрика

Погода

ТУРКМЕНІСТАН PDF Друк E-mail

 


 

 

 

Офіційна назва - Туркменістан. 

Географічне розташування -знаходиться  на південному-заході Центральної Азії . На півночі межує з Казахстаном (спільний кордон - 379 км), на півночі і сході - з Узбекистаном (1621 км), на сході і півдні - з Афганістаном (744 км), на півдні - з Іраном (992 км). З заходу омивається Каспійським морем. 

Площа території - 488 тис. кв. км


Чисельність населення -   біля 6 млн. осіб(2010), з них  туркмени - 95%, росіяни - 1,5%.

Столиця - Ашгабат - 900 тис. осіб (2007 р.)

Адміністративний поділ - поділяється на п`ять велаятів (областей): Ахалський (Енєв), Балканський (Балканабат), Дашогузький (Дашогуз), Лебапський (Туркменабат), Марийський (Мари), велаяти діляться на етрапи (райони). 

Інші великі міста: Туркменабад (210,4 тис.), Дашогуз (158 тис.) 

Державна мова - туркменська. 

Релігія - найбільш поширений іслам сунітського напряму.

Грошова одиниця -  манат = 100 тенге. 

Національне свято - 27 жовтня - День незалежності Туркменістану (1991 р.). 

Державний прапор - полотнище зеленого кольору з вертикальною червоно-бордовою смугою, на якій зображені п'ять національних гелей, з білим півмісяцем і п`ятьма зірками. 

 

 

 


Державний герб -  Державним гербом Туркменістану (з 15 серпня 2003 р.) є восьмигранник зеленого кольору з жовто-золотистою облямівкою, у який вписані два кола блакитного і червоного кольорів. Кола розділені між собою жовто-золотистими смугами однакової ширини. На зеленому фоні восьмигранника навколо червоного кола зображені основні елементи національного багатства і символіки держави: у нижній частині - сім розкритих п'ятистулкових коробочок білої бавовни із зеленим листям; у середній частині - колосся пшениці жовто-золотистого кольору, по два колоски з кожного боку герба; у верхній частині - півмісяць з п'ятьма п'ятикутними зірками білого кольору. На кільцевій смузі червоного кола розміром у 2 діаметри блакитного кола зображені за ходом годинникової стрілки п'ять основних килимових гелів: ахалтеке, салир, ерсари, човдур, йомут, що символізують дружбу і згуртованість туркменського народу. У блакитному коліі зображений Янардаг - ахалтекинський кінь. У 1992 -2003 рр. герб Туркменістану мав форму кола. Президентом країни Сапармуратом Ніязовим було запропоновано змінити його вигляд на восьмигранник, який з давніх часів вважається символом достатку, миру та спокою.

Державний гімн - офіційно затверджений 27 вересня 1996 р. на сьомому засіданні Халк Маслахати у м. Байрамалі. Він відображає глибокий патріотизм і любов трудящих до свого народу, Батьківщини, президента Туркменістану, виражає почуття гордості за свою незалежну країну. Державний гімн є відображенням єдності народу, Батьківщини і президента Туркменістану. 

Штандарт Президента Туркменістану затверджений 16 серпня 2003 р. Він є важливим і головним атрибутом, що символізує президентську владу. Штандартом (прапор) Президента Туркменістану є прямокутне  полотнище зеленого кольору. Відношення ширини штандарта (прапора) до його довжини складає один до півтора. У лівому  верхньому куті полотнища біля древка зображено півмісяць і п`ять п`ятикутних зірок білого кольору. У правій частині полотнища зображено восьмигранник зеленого кольору із золотистою облямівкою, в центрі якого розміщений п`ятиголовий орел золотисто-жовтого кольору, який тримає в лапах повержену двоголову змію. Три голови орла повернуті у бік лівого краю штандарта, а дві - у бік правого краю. На продовження традиції національної геральдики, відповідно до якої на прапорі Огуз хана був зображений двоголовий орел, який переміг змію, на штандарті (прапорі) Президента Туркменістану зображений п'ятиголовий орел і повержена двоголова змія, що в загальній композиції символізує захист. На зеленому тлі восьмигранника розміщена надпис "TURKMENISTANYN PREZIDENTI", яка облямовує  по колу зображення п`ятиголового орла.

Членство у міжнародних організаціях - ООН, СНД, МБРР, МВФ, МФЧХіЧП, ОБСЄ, СОТ та інші.

 

 

 

 

 

 

 

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma