Переклад

Ukrainian Azerbaijani Chinese (Simplified) English Russian Spanish

ЛічильникЯндекс.Метрика

Погода

ТУРЦІЯ PDF Друк E-mail

Офіційна назва - Турецька Республіка, Turkiye Cumhuriyeti.Географічне положення - країна розташована на заході Азії і крайньому південному сході Європи - на півострові Мала Азія і на відокремленій від нього протоками Босфор і Дарданелли південно-східній частині Балканського півострова. Азіатська частина називається Анатолією, європейська - Східною Фракією. Межує: з Грецією – на заході, з Болгарією, Грузією – на півночі, з Вірменією та Іраном – на сході, з Сирією та Іраком – на півдні. На півночі омивається водами Чорного моря, на півдні – Середземного, на заході – Егейського. Мармурове море та протоки Босфор і Дарданелли розділяють європейську і азіатську частини країни.
 
Державний устрій - республіка. Глава держави – президент, який обирається на 5 років. Він же – головнокомандувач збройних сил країни. Голова уряду – прем'єр-міністр. Вищий законодавчий орган – однопалатні Великі Національні збори.

Адміністративний поділ - ділиться на 81 вілаєт (провінція).

Площа території  - 779,452 тис. кв. км.

Населення - 72,974 млн осіб (2006 р.).

Столиця - м. Анкара (3,716 млн осіб з передмістями (2007 р.).

Найбільші міста - Стамбул (7000 тис. осіб), Ізмир (2000 тис. чол.), Адана (1000 тис. осіб), Бурса (900 тис. осіб), Кон'я (500 тис. осіб), Анталья (520 тис. осіб).

Офіційна  мова  - турецька.
 
Релігія  - іслам.

Національне свято -  29 жовтня - День проголошення Республіки (1923 р.).

Грошова одиниця - турецька ліра.

Державний прапор  - червоний колір турецького прапора бере початок від Умара, правителя Арабського халіфату у 634—644 р. і завойовника Палестини, Єгипту і Месопотамії. У XIV ст. червоний колір став кольором Оттоманської імперії. Півмісяць із зіркою — символ ісламу.

 

 

Державний герб - у Турецької республіки відсутній офіційно затверджений державний герб. Замість герба багатьма установами у Турції використовується напівофіційна емблема - червоний овал, у якому зображений вертикально орієнтований місяць і зірка, які є аналогічними зображенню на державному прапорі країни. У верхній частині овалу розташована офіційна назва країни турецькою мовою. На обкладинці закордонного паспорту зазвичай зображують місяць і зірку, як і на прапорі держави.

Членство у міжнародних організаціях  - член ООН, МВФ, НАТО, ЄС.

 

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma