Переклад

Ukrainian Azerbaijani Chinese (Simplified) English Russian Spanish

ЛічильникЯндекс.Метрика

Погода

КАМЕРУН PDF Друк E-mail
Офіційна назва - Республіка Камерун - Republique du Cameroun; Republic of Cameroon.

Географічне положення - країна розташована в  Центральній  Африці. Межує: з Нігерією і Чадом – на півночі, з Центральноафриканською Республікою – на сході, з Конго (столиця Браззавіль), Габоном і Екваторіальною Гвінеєю – на півдні. На заході омивається Атлантичним океаном.

Площа території  - 475,4 тис. кв. км.

Населення - 18,5млн.  чол.(2007 р.).

Столиця -  м. Яунде - Yaounde -1,5 млн.чол.(2005 р.).

Адміністративний поділ - 10 провінцій(provinces).

Великі міста -  Дуала, Нконгсамба, Марва, Бафусам.

Державна мова  - французька, англійська.
 
Релігія  -  58 % населення - християни( в основному католики),  35% сповідують іслам, 7% - прихильники  традиційних вірувань.

Грошова одиниця - африканський франк = 100 сантимів.

Національне свято - 20 травня –День проголошення унітарної держави(1972 р.).

Державний прапор – прийнято 20 травня 1975. Прямокутне полотнище, поділене на три вертикальні смуги однакових розмірів зеленого, червоного (в середині) і жовтого кольорів. На фоні червоної смуги (у центрі) розміщена п’ятикутна зірка жовтого кольору. Співвідношення сторін: 2:3. 

Державний герб - складається із щита такого ж кольору як і державний прапор та написів, розташованих вище та нижче. За щитом два перехрещених фасція, що є символом влади у республіці. У центрі розташована схематична карта країни та терези правосуддя. Напис унизу - назва країни. Верхній напис - національний девіз - Paix, Travail, Patrie (Мир, Праця, Батьківщина).

 
Членство у міжнародних організаціях  - член ООН з 1960, Руху неприєднання, Організації африканської єдності (ОАЄ) з 1963, а з 2002 – її наступника Африканського союзу (АС), Економічного співтовариства держав Центральної Африки (КЕЕАК) з 1983, Організації Ісламська конференція (ОІК) і Співдружності (об'єднання країн, що входили в Британську імперію).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma