Переклад

Ukrainian Azerbaijani Chinese (Simplified) English Russian Spanish

ЛічильникЯндекс.Метрика

Погода

СУДАН PDF Друк E-mail
Офіційна назва - Республіка Судан -Jumhuriyah as Sudan.

Географічне положення - країна розташована у північно-східній Африці. Межує: з Єгиптом – на півночі, з Еритреєю та Ефіопією – на сході, з Кенією, Угандою і Демократичною Республікою Конго (столиця Кіншаса) – на півдні, з ЦАР, Чад і Лівією – на заході. На сході має вихід до Червоного моря.

Площа території  - 2,5 млн. кв. км.

Населення - 38,5 млн. осіб(2007 р.).

Столиця -  м.Хартум- Al Khartum -біля 4,7 млн. чол. з передмістям(2007 р.)

Адміністративний поділ - поділяється на 26 вілаятів (араб.: wilayat), які інколи називають також провінціями, які очолюють губернатори (валі): Білий Ніл, Вараб,  Верхній Ніл, Східна Екваторія, Гедареф,  Блакитний Ніл,  Джонглій, Західна Екваторія,  Західний Бахр-ель Газаль,  Західний Дарфур, Західний Кордофан, Кассала,  Червоне море, Ніл, Озерний (Ель-Бухайрат), Північний, Північний Бахр-ель Газаль, Північний Дарфур, Північний Кордофан, Сеннар, Хартум, Центральна Екваторія, Ель-Вахда («Єдність»),  Ель-Гезіра («Острови»), Південний Дарфур, Південний Кордофан.

Найбільші міста -  Омдурман, Північний Хартум, Порт-Судан.

Офіційна мова  - арабська.
 
Релігія  -70% населення сповідують іслам суннітстського толку, 15% -  християнство, всі інші -  прихильники місцевих вірувань.

Грошова одиниця - суданський динар = 100 піастрів.

Національне свято - 1 січня – День незалежності (1956 р.)

Державний прапор  - прийнятий 20 травня 1970 року. Співвідношення сторін: 1:2. Прямокутне полотнище, поділене на три горизонтальні смуги однакових розмірів червоного (верхня), білого і чорного кольору. Зліва (біля держака) на смуги накладено трикутник зеленого кольору.

 

Державний герб -  був прийнятий у 1969 році. Птах секретар був обраний як аналогі, суданський варіант Орла Саладина и Яструба Куареша, які присутні на емблемах деяких арабських країн, і пов’язані з арабським націоналізмом. На гербі розміщені два сувої: верхній з національним девізом - Ал-nasr lana النصر لنا («Перемога за Нами»), а нижній - з назвою держави - جمهورية السودان Jumhuriyat («Республіка Судан»).

Членство у міжнародних організаціях  - член ООН з 1956 року, Організації африканської єдності (ОАЄ) з 1963 року, а з 2002 р. її наступника – Африканського союзу (АС), Руху неприєднання, Ліги арабських держав (ЛАД) з 1956 р., Організації Ісламська конференція (ОІК), а також Спільного ринку Східної і Південної Африки (КОМЕСА) з 1994 року.
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma