Переклад

Ukrainian Azerbaijani Chinese (Simplified) English Russian Spanish

ЛічильникЯндекс.Метрика

Погода

МОЛДОВА PDF Друк E-mail

Офіційна назва - Республіка Молдова - Republica Moldova- молдав. мовою; Republic of Moldova -анг. мовою.

 


 

Географічне положення - держава розташована на південному сході Європи між 26 і 30 градусами східної довготи і 45 і 48 градусами північної широти. На півночі, сході й півдні межує з Україною, на заході& - з Румунією.

Площа території - 33,76 тис. кв. км. . Найбільша довжина території з півночі на південь - 350 км, а із заходу на схід - 150 км, на півдні відстань між західним і східним кордоном скорочується до 20-50 км.

Населення - 3, 419 млн. осіб (січень 2009 р.). Етнічні групи: молдавани - 65%, українці - 14%, росіяни - 13%, гагаузи - 3%, болгари - 2%.

Столиця - Кишинів - 755, 877 тис. осіб (2009 р.)

Адміністративний поділ - 10 повітів, 3 муніціпії (Кишинів, Бендери,Тираспіль), автономно- рериторіальне утворення з особливим статусом (Гагауз Ері)

Інші найбільші міста - Тирасполь , Тігиня , Бєльци . 

Державна мова - молдавська.

Грошова одиниця - молдавська лея = 100баней

Віросповідання - православ'я - 98,5%, іудаїзм - 1,5%.

Державне свято -  27 серпня - день незалежності(1991 р.)

Державний прапор - триколор, що складається з розташованих вертикально смуг: блакитної, жовтої, червоної (починаючи від держака). У центрі, на жовтій смузі, розміщений державний герб Республіки Молдова.

Державний герб - перетнутий щит, вгорі - червоне поле, внизу - синє. У центрі щита зображена голова тура, між рогами якого - восьмипроменева зірка, праворуч від голови - п'ятипелюсткова троянда, зліва - півмісяць, звернутий і злегка нахилений ліворуч. Всі елементи на щиті - золотисті (жовті). Щит розміщений на грудях орла, який тримає у дзьобі золотий хрест (орел-хрестоносець), у кігтях: праворуч - зелену оливкову гілку, зліва - золотий скіпетр. 

Членство в міжнародних організаціях - ОБСЄ (з 30 січня 1992 року), ООН (з 2 березня 1992 року), МБРР, МВФ, ОБСЄ, ЦЄІ, СНД.


 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma