В пошуках нового досвіду PDF Друк E-mail

Протягом останніх років країни ЄС особливо активно підтримують Україну на шляху до євроінтеграції та діляться своїм досвідом у різних сферах.

Саме так в пошуках нового досвіду студентка ФМ (МОз-15м)  Комаркова Віолета стала учасницею проекту «Громадська школа дієвих практик ЄС», що організовується Інститутом Європейської Політики (Берлін, Німеччина), Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (Чернігів, Україна) та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет Виборців України» (Одеса, Україна) за підтримки Федерального Закордонного Офісу Німеччини.

Проект проходив у три етапи, протягом яких учасники школи в Одесі вивчали різні тематики в рамках Угоди про Асоціацію, переймали досвід ЄС від тренерів та ділилися один з одним ідеями проектів на майбутнє.

«Мені дуже пощастило, що я стала учасницею цього проекту. Наразі дуже багато розмов про Угоду, багато чуток і різних думок. Саме тому, коли побачила набір на проект, то вирішила, що це чудовий шанс дізнатися більше та поділитися цим досвідом з колегами. Рівень проекту дуже високий. Нас навчали тренери із Німеччини, Польщі, Сербії, а також фахівці з України. Ми отримали нові контакти, ресурси та ідеї на майбутнє. Особливо запам’яталась частина про адвокасі, франдрайзинг та семінар про комунікації. Учасники були із різних сфер та із різним досвідом роботи, що було особливо цікаво, адже ми не просто слухали лекції та практикували здобуті знання, ми ще й розбирали певні ситуативні задачі, з якими кожен із нас стикався.

В Україні наразі дуже багато проблем і народ майже не бачить ніяких переваг, окрім лібералізації візового режиму і то, аби просто поїхати закордон працювати. Дуже важливо громадським активістам доносити важливість та складність усього процесу євроінтеграції та пояснювати звичайному народу. Тому за період навчання в цій школі ми отримали багато цікавих матеріалів і залишається лише працювати на краще,» - поділилася думками Віолета.