17.11.10 День Студента PDF Печать E-mail

День Студента у ВНТУ почали святкувати 16 листопада в клубі. Веселий концерт із найкращими виконавцями університету, безліч конкурсів, безліч нагороджень. Кращого початку для професійного свята студентів годі й шукати.

А зараз трошки історії. Хто ж придумав святкування Дня Студента?

Міжнародний день студентів (International Students' Day) встановлений 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів, у Празі, в память чеських студентів-патріотів. Звичайно, це свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами, а ось його історія, що почалася в Чехословаччині під час другої світової війни, пов'язана з трагічними подіями.

28 жовтня 1939 року в окупованій фашистами Чехословаччини, празькі студенти і їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відмітити річницю утворення Чехословацької держави (28 жовтня 1918 року). Підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Обплітав (Jan Opletal).

Похорони Яна Обплітала 15 листопада 1939 року знову переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були заарештовані. 17 листопада гестапівці і есесовці рано вранці оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів було заарештовано і поміщено в концтабір в Заксенхаузен. Дев'ятеро студентів і активістів студентського руху були страчені без суду в застінках в'язниці в празькому районі Рузине. Але не будемо про сумне. Краще подивимося, як відзначали день студента в нашому інституті...

Тільки в День студента мрії щодо сесії збувалися на чарівних класиках =)